Na Slovensku vznikne vyše tristo pracovných miest

BRATISLAVA 17. mája (SITA) – Nemecký koncern Schaeffler rozširuje na Slovensku výrobu.

„V tomto roku vytvoríme 320 nových pracovných miest, z toho štvrtinu obsadíme vysokoškolsky vzdelanými ľuďmi. Nábory sa začali, 140 pracovníkov sme už prijali,“ uviedol pre denník Hospodárske noviny generálny riaditeľ INA Skalica a INA Kysuce Jaroslav Patka. Oba závody patria pod koncern Schaeffler.

Finančné centrum a stredisko majú vytvoriť 200 nových miest, o zvyšok sa postaral presun produkcie z Nemecka. „Nemci nabiehajú na výrobu nových produktov, a keďže naše závody sú zamerané na produkciu ihličkových a valčekových ložísk (Skalica) a kolesových ložísk (Kysuce), projekty priradili nám,“ povedal pre Hospodárske noviny Patka.

Ako dodal, Slováci sa im zapáčili najmä preto, že vyrábajú rýchlo, kvalitne a zároveň sú tu prijateľné náklady. Nejde pritom o prvé investície koncernu na Slovensku. V roku 2011 prijal vyše 1200 ľudí, vlani ďalších približne 400 a zároveň tu preinvestoval desiatky miliónov eur.

V tomto roku to bude približne 80 mil. eur. Spoločnosť INA zároveň žiada na projekty aj pomoc od štátu. Žiadosť o investičnú pomoc podali už aj na ministerstvo hospodárstva. „Chceme úľavu na daniach,“ povedal Patka.

Nekonkretizoval však, akú sumu požadujú. Schaeffler u nás pôsobí už 20 rokov a doteraz na svoje projekty žiadne stimuly nežiadal.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...