Na Spiš sa vracia tradícia spracovania mäsa

4.11.2013

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 4. novembra (WEBNOVINY) – V priemyselnej zóne Podskala v Spišskej Novej Vsi v pondelok oficiálne otvorili novú výrobnú prevádzku spoločnosti Tauris MäsoSpiš. Po štyroch rokoch sa tak tradícia výroby a spracovania mäsa vracia do Spišskej Novej Vsi.

„Prvá dobrá správa je, že spoločnosť Eco Invest ďalej rozširuje svoju produkciu a v tejto prevádzke vznikne 100 nových pracovných miest,“ uviedol počas slávnostného otvorenia novej výrobnej prevádzky v Spišskej Novej Vsi predseda vlády Robert Fico. Premiér ocenil, že do tejto investície išla spoločnosť bez toho, aby požiadala vládu o podporu.

„V novom špedično-výrobnom závode v Spišskej Novej Vsi bude do konca februára pracovať 100 ľudí. Táto výrobná jednotka sa bude špecializovať na domáce produkty, špeciality hlavne slovenského pôvodu,“ uviedol prezident spoločnosti Eco Invest Milan Fiľo, ktorej súčasťou je aj skupina Tauris Group. V prvej fáze začína nový závod s výrobou mletého mäsa a domácich špecialít, ako sú slanina a klobásy. V druhej etapy, začiatkom budúceho roku, sprevádzkujú novú nárezovú linku. Známe Spišské párky sa však v Spišskej Novej Vsi vyrábať nebudú. Tie sa aj naďalej budú vyrábať v Rimavskej Sobote. Tá by mala zabezpečiť stále rastúci dopyt po týchto výrobkoch. Súčasťou závodu Tauris MäsoSpiš v Spišskej Novej Vsi je aj logistické a distribučné centrum. Celková investícia do nového závodu dosiahne 4,5 mil. eur.

Otvorenie nového výrobného závodu v Spišskej Novej Vsi v priemyselnej zóne Podskala privítal aj primátor Ján Volný. „Tá investícia je taká masívna, že určite sa neinvestuje s výhľadom na štyri roky. Mám informáciu, že ešte chcú ďalej investovať do technológie, takže predpokladám, že je to dlhodobá investícia,“ uviedol primátor. Otvorenie nového výrobného závodu Tauris MäsoSpiš je podľa primátora dôležité aj preto, lebo ide o druhého väčšieho investora v priemyselnej zóne Podskala, ktorý vybudovalo mesto. Tohto roku uplynuli štyri roky od zatvorenia pôvodného závodu MäsoSpiš, ktorý podľa primátora svojho času zamestnával až okolo 200 ľudí.

Pôvodný mäsospracujúci závod v Spišskej Novej Vsi otvorili ešte v roku 1953. Skupina Tauris Group momentálne disponuje tromi výrobnými závodmi v Nitre, Rimavskej Sobote a v Spišskej Novej Vsi. Okrem toho prevádzkuje sieť 50 maloobchodných predajní a vlastný veľkosklad s mäsom a mäsovými výrobkami. Obrat skupiny dosahuje 78,5 mil. eur. Na Slovensku zamestnáva 750 ľudí. Po nabehnutí plnej výroby v Spišskej Novej Vsi ich bude celkovo 850.