Najstráženejší hotel Slovenska je Kempinski Hotel River Park

12.4.2012

BRATISLAVA 12. apríla (WBN/PR) – Kempinski Hotel River Park v Bratislave sa stane počas nasledujúcich troch dní od štvrtka 12. apríla do soboty 14. apríla 2012 domovom dvoch desiatok európskych prezidentov, premiérov aj ministrov a ďalších vyše päťsto pozvaných hostí bezpečnostného fóra Globsec. Svoju účasť potvrdili prezident Chorvátska Ivo Josipovič, slovinský prezident Danilo Turk a slovenský prezident Ivan Gašparovič. Fóra sa zúčastní aj vicepremiér a minister zahraničných vecí Slovenska Miroslav Lajčák. Pricestujú aj eurokomisár Štefan Füle, zástupca šéfa NATO Alexander Vershbov, bývalý poradca prezidenta Baracka Obamu a súčasný veľvyslanec USA pri NATO Ivo Daalder, americká viceadmirálka Carol M. Pottenger, viacerí ministri obrany, ale aj šéf investičnej divízie banky Goldman Sachs Jim O’Neill a ďalší. Arabský svet budú reprezentovať napríklad egyptský ekonóm Tarek Osman, vplyvná novinárka Raghida Dergham, líbyjský analytik Anas El Gomati. Partnerom konferencie je najvplyvnejší európsky think tank – bruselský inštitút Breugel, ktorý na konferencii zastupuje jeho riaditeľ Jean Pisani- Ferry. Výrazné je aj zastúpenie predstaviteľov balkánskych štátov, pricestuje čiernohorský premiér Igor Lukšić, albánsky vicepremiér Edmond Haxhinasto, ministri zahraničia Bulharska Nickolay Mladenov a Macedónska Nikola Poposki a rumunský štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Bogdan Aurescu.

„Kempinski Hotel River Park sa počas konania konferencie zmení na najstráženejší priestor na Slovensku. Takže nebudeme iba najlepší kongresový priestor v Bratislave, ale aj najbezpečnejší,“ dodáva generálny riaditeľ Kempinski Hotela River Park Gerald Haberhauer.

V rámci prípravy na príchod hostí bezpečnostného fóra priestory luxusného päťhviezdičkového hotela skontrolovali policajní špecialisti, cvičené policajné psy sa zamerali aj na vyhľadávanie výbušnín. Na vstupe do priestorov je inštalovaný bezpečnostný rám na detekciu kovov. Nielen o bezpečnosť, ale aj o pohodlie účastníkov konferencie sa postará personál Kempinski Hotela River Park. Hotel ponúka jedenásť kongresových miestností, najväčšia z nich, Maria Theresia, pohodlne poskytne miesto pre 320 delegátov. Sála na prvom poschodí hotela s výhľadom na Dunaj má najmodernejšiu audiovizuálnu techniku a samozrejmosťou sú aj zabudované tlmočnícke kabíny. Ostatné kongresové sály majú kapacitu do 150 osôb. Aj vzhľadom na očakávanú účasť desiatok zahraničných médií sa jedna z hotelových izieb zmení na plne funkčné televízne štúdio.