Najväčšia talianska banka zatvorí až tisíc pobočiek

MILÁNO 28. mája (SITA, Reuters) – Talianska banka Intesa Sanpaolo, ktorá je najväčším retailovou bankou v krajine, by mohla zlúčiť alebo zatvoriť takmer jednu pätinu svojich pobočiek v Taliansku. Snaží sa totiž znížiť náklady. Informovala o tom predstaviteľka odborového zväzu Sinfub Nocola Manna.

Vedenie banky tak zvýšilo počet pobočiek, ktoré by mohlo zatvoriť, na tisíc, pričom vo svojom podnikateľskom pláne na roky 2011 až 2013 banka uvádzala, že zruší iba 400 pobočiek.

Intesa, ktorá má v Taliansku celkovo 5 600 pobočiek, odmietla správu komentovať. Manna povedala, že odbory sa v stredu stretnú so šéfom banky Enricom Cucchianim, aby o záležitosti rokovali. Ak sa však ostanú ich požiadavky bez povšimnutia, možno sa uchýlia k štrajku, uviedla Manna. Intesa sa snaží znížiť náklady, zvýšiť flexibilitu pracovnej doby a zvýšiť ziskovosť v časoch, keď talianske a aj európske úverové inštitúcie musia predávať aktíva a zefektívňovať prevádzku, aby splnili prísnejšie kapitálové požiadavky.

Členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete, je slovenská VÚB. Do obchodného registra bola VÚB zapísaná v roku 1992. Jednu pobočku má VÚB banka v Českej republike.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...