Najviac nezamestnaných pribudlo v Bratislavskom kraji

BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) – Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v júni oproti máju klesla o 0,01 percentuálneho bodu na 14,25 %.

Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Ku koncu minulého mesiaca evidovali úrady práce 384 696 nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. V porovnaní s koncom mája ide o pokles o 281 osôb.

Oproti júnu minulého roka však miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac vzrástla o 0,91 percentuálneho bodu a počet evidovaných nezamestnaných sa zvýšil takmer o 24,2 tisíc.

Celkový počet nezamestnaných, vrátane ľudí na „péenke“ alebo na absolventskej praxi, bol ku koncu júna na úrovni 418,2 tisíc. Medzimesačne ide o nárast o 2,8 tisíc osôb. Miera nezamestnanosti, ktorá je vypočítaná z celkového počtu nezamestnaných, v júni medzimesačne vzrástla o 0,10 percentuálneho bodu na 15,49 %. V porovnaní s júnom 2012 sa zvýšila o 0,85 percentuálneho bodu.

Medzimesačný pokles miery evidovanej nezamestnanosti zaznamenali minulý mesiac štyri kraje, z toho najvýraznejší pokles nastal v Košickom kraji, a to o 0,31 percentuálneho bodu na 18,64 %. V štyroch krajoch miera nezamestnanosti v júni vzrástla.

Najvýraznejší nárast nezamestnanosti zaznamenal Bratislavský kraj, a to o 0,21 percentuálneho bodu na 6,22 %. Najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti mal v júni Prešovský kraj, a to 20,10 %. Úroveň miery evidovanej nezamestnanosti nad slovenský priemer vykázal tiež Banskobystrický kraj s 19,46 % a Košický kraj s 18,64 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...