Nákupné centrum CENTRAL zbiera medzinárodné ocenenia

BRATISLAVA 27. februára (WBN/PR) – Nákupné centrum CENTRAL, ktoré otvorili v októbri minulého roka na Trnavskom mýte, je najlepším projektom v oblasti retailu v strednej a východnej Európe. Bratislavské nákupné centrum si zo súťaže Europa Property Retail Real Estate odnieslo titul „Najlepší retail projekt“ a „Najlepší projekt roka“. Cenu udeľuje Europa Property, jeden z najrešpektovanejších online portálov venujúcich sa developmentu v regióne CEE.

V krátkom čase ide už o druhé prestížne ocenenie, ktorým CENTRAL oslovil aj medzinárodných odborníkov. Len v decembri minulého roka si CENTRAL odniesol titul „Najlepší development roka“ a „Najlepší development nákupného centra“ zo súťaže organizovanej časopisom Construction & Investment Journal.

„Veľmi sa tešíme z úspechu, ktorý CENTRAL zaznamenáva na odborných súťažiach. Je to náš jediný projekt na Slovensku a aj tieto ocenenia vnímame ako potvrdenie správnosti našej stratégie“, povedal Nicolas Simmich, manažér CENTRAL-u, ktorý zastupuje nemeckú spoločnosť ECE.

ECE má v nákupnom centre na starosti prenájom a správu a je európskym lídrom v tejto oblasti. Do jej portfólia patrí 184 nákupných centier v celej Európe.

Investorom CENTRAL-u je Immocap Group, jedna najvýznamnejších developerských spoločností na Slovensku.

O projekte CENTRAL
Multifunkčný komplex v blízkosti Trnavského mýta pozostáva zo 4-podlažného nákupného centra s prenajímateľnou plochou 36 000 m2 a 150 obchodmi a z kancelárskych priestorov najvyššieho štandardu s celkovou prenajímateľnou plochou 20 000 m2. Súčasťou projektu je aj 4-hviezdičkový hotel patriaci do nemeckej siete Lindner Hotels & Resorts s kapacitou 220 izieb a s kongresovým centrom. Projekt CENTRAL dopĺňa relaxačno-športové centrum s fitnes a spa zónou na ploche 2000 m2, ktorej súčasťou je 25-metrový plavecký bazén prístupný širokej verejnosti. Ďalším unikátnym prvkom projektu je zelený park pre verejnosť rozprestierajúci sa na ploche 6 000 m2 na streche nákupného centra.

O spoločnosti ECE
ECE je najväčším prenajímateľom, správcom a vlastníkom nákupných centier v Európe, s viac ako 45 – ročnou skúsenosťou na trhu. V súčasnosti riadi 184 nákupných centier v Nemecku, Poľsku, Maďarsku, Česku, Rakúsku, Grécku, Turecku, Bulharsku, Rusku, Litve, Rumunsku, Španielsku, Švajčiarsku či v Katare. Ďalších približne 29 projektov je v štádiu prípravy. ECE zamestnáva viac ako 3 000 špecialistov. Aktuálny obrat spravovaných nákupných centier predstavuje 23,5 mld. eur. V rámci svojej siete prevádzkuje ECE v blízkom okolí nákupné centrá v Maďarsku – Árkád Győr, Árkád Budapešť, v Poľsku – Galeria Krakowska, v Českej republike – Galerie Vaňkovka Brno, Olympia Brno, Arkády Pankrác Praha, v Rakúsku – Bahnhofcity West Viedeň a pracujú na projekte Bahnhofcity Hauptbahnhof Viedeň.

O spoločnosti Immocap Group
Immocap Group, a.s. je jednou z najvýznamnejších developerských spoločností na Slovensku s viac ako 15-ročnou históriou. Jednou z jej prvých aktivít bola výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Business Center BBC III,IV a V s prenajímateľnou plochou viac ako 60 000m2. Developer svoje aktivity neskôr rozšíril aj do Maďarska, kde vlastnil jedno z najvýznamnejších administratívnych centier – Buda Square. Do portfólia Immocap Group patrí aj výstavba 134 rodinných domov na Čiernej vode pri Bratislave. Kľúčovým projektom spoločnosti je multifunkčný komplex Centrál. Spoločnosť úspešne spolupracovala a realizovala transakcie s viacerými renomovanými medzinárodnými investormi – Heitman, BSR Europe, GE Capital, Mota Engil a iné.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...