Nálada amerických spotrebiteľov je na trojmesačnom maxime

NEW YORK 17. augusta (WEBNOVINY) – Dôvera amerických spotrebiteľov sa začiatkom augusta zlepšila a dostala sa na najvyššiu úroveň za tri mesiace.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Reuters a Michiganskej univerzity, ktorého výsledky zverejnili v piatok. Index spotrebiteľskej dôvery podľa predbežného odhadu stúpol na 73,6 bodu, čiže najvyššie od mája.

Minulý mesiac bola hodnota indexu 72,3 bodu. Augustová úroveň indexu prekonala očakávania analytikov, ktorí predpovedali, že posilní len mierne, a to na 72,4 bodu.

Podindex terajších ekonomických podmienok vzrástol na 87,6 bodu z júlových 82,7 bodu. Inflačné očakávania na obdobie najbližšieho roka však posilnili najvyššie od marca. Americkí spotrebitelia v najbližšom roku predpokladajú infláciu vo výške 3,6 %, pred mesiacom odhadovali, že bude na úrovni 3 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...