Nálada spotrebiteľov v eurozóne je lepšia

BRUSEL 20. septembra (WEBNOVINY) – Dôvera spotrebiteľov v eurozóne sa v septembri zlepšila na dvojročné maximum a dôvera v rámci celej Európskej únie sa dostala nad svoj dlhodobý priemer prvýkrát od leta 2011.

Vyplýva to z prieskumu Európskej komisie (EK), ktorého výsledky zverejnila v piatok. Index dôvery spotrebiteľov v Európskej menovej únii v septembri posilnil na -14,9 bodu z augustových -15,6 bodu.

Išlo o najlepšiu hodnotu indexu od augusta 2011, kedy bol na úrovni -16,5 bodu.

Index dôvery spotrebiteľov v rámci celej Európskej únie sa zlepšil dokonca ešte výraznejšie a stúpol na úroveň -11,7 bodu z augustových -12,8 bodu.

Eurozóna sa v druhom štvrťroku tohto roka dostala z recesie vďaka silnejšiemu rastu ekonomík Nemecka a Francúzska.

Zotavovanie však zostáva krehké, keďže krajiny ako Grécko, Portugalsko a Španielsko naďalej zápasia z negatívnym dopadom dlhovej krízy eurozóny.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...