Neistota pokračuje, MMF zhoršil výhľad nemeckej ekonomiky

BERLÍN 4. júna (WEBNOVINY) – Medzinárodný menový fond (MMF) v pondelok zredukoval výhľad rastu nemeckej ekonomiky na polovicu. Zdôvodnil to pokračujúcou neistotou v eurozóne.

Najväčšia európska ekonomika by mala v roku 2013 posilniť o 0,3 %, kým v aprílovej prognóze fond predpovedal rast na úrovni 0,6 %. S upevnením rastu počíta MMF v druhej polovici roka, pokračujúce utlmenie podnikových investícií však znamená, že zotavenie bude pravdepodobne slabé.

Nemecké ministerstvo hospodárstva očakáva v tomto roku posilnenie výkonu ekonomiky o 0,5 %. V roku 2014 by mala nemecká ekonomika podľa MMF vzrásť o 1,5 %.

Nemecká ekonomika sa v prvom kvartáli tesne vyhla recesii, keď rastúce výdavky spotrebiteľov a domácností vykompenzovali slabý výkon exportu a klesajúce investície. Podľa nemeckého štatistického úradu nemecký hrubý domáci produkt (HDP) vzrástol v období januára až marca o 0,1 % po tom, ako v predchádzajúcom kvartáli o 0,7 % oslabil.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...