Nemci v Dunajskej Strede končia, o prácu prídu stovky ľudí

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – DSG Dräxlmaier v Dunajskej Strede ide prepúšťať. Nemecký výrobca káblových zväzkov to povedal pre denník Hospodárske noviny.

Do septembra 2013 tak postupne príde o prácu 620 zamestnancov. Firma si ponechá iba 50, alebo 60 expertov. Prepustení ľudia dostanú podľa konateľa spoločnosti Zsolta Szabóa ponuku pracovať v zahraničných fabrikách.

V marci budúceho roka sa v Dunajskej Strede prestanú vyrábať aktuálne modely káblových zväzkov. „Hlavným dôvodom týchto opatrení je, že aktuálne objednávky sa končia a následné objednávky nie sú konkurencieschopné,“ uviedol Szabó.

Nemci plánujú vyrábať nové modely mimo Slovenska v Rumunsku a Macedónsku. S ukončením výroby na našom území to údajne nesúvisí.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...