Nemcov bez práce ubudlo, čísla zaostali za očakávaniami

BERLÍN 28. februára (WEBNOVINY) – Počet ľudí bez práce v Nemecku klesol vo februári o niečo menej, než sa očakávalo, avšak miera nezamestnanosti zostala blízko najnižšej úrovne od znovuzjednotenia krajiny.

Nemecký úrad práce vo štvrtok informoval, že počet ľudí bez práce sa v druhom mesiaci tohto roka zmenšil o 3 tis. na 2,917 milióna, zatiaľ čo analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali pokles o 5 tisíc.

Miera nezamestnanosti tak zostala na nezmenenej úrovni po tom, ako januárové údaje boli revidované na 6,9 % z pôvodne uvádzaných 6,8 %.

Neupravený počet nezamestnaných už druhýkrát od marca minulého roka zostal nad úrovňou 3 milióny. „Vyzerá to tak, že nemecký trh práce odoláva slabšiemu ekonomickému vývoju posledných mesiacov a celkovo zostáva silný,“ povedal šéf nemeckého úradu práce Frank-Jürgen Weise.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...