Nemecká Commerzbank zruší tisícky miest, škrtom chýba odvaha

FRANKFURT 24. januára (WEBNOVINY) – Druhá najväčšia nemecká banka Commerzbank plánuje do roku 2016 prepustiť až 12 % svojich zamestnancov.

Ide o snahu banky znížiť náklady a oživiť svoje retailové bankovníctvo. Banka vo štvrtok informovala, že prepustí 4 tis. až 6 tis. zamestnancov, ktorí pracujú na plný úväzok.

O presnom počte bude rokovať s odbormi. Commerzbank v súčasnosti zamestnáva 56 tis. ľudí, z toho 49 tis. na plný úväzok.

„Rušenie pozícií je veľmi dramatické, oveľa tvrdšie než počas integrácie Dresdner Bank do Commerzbank,“ povedal zástupca odborov s odvolaním sa na zlúčenie dvoch nemeckých bánk v roku 2009.

Podľa niektorých analytikov však tieto kroky nie sú dostatočné. „Škrty nie sú príliš ambiciózne,“ povedal Guido Hoymann, analytik Metzler Securities.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...