Nemecká ekonomika potiahla euro, posilnilo voči doláru

LONDÝN 8. augusta (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena vo štvrtok voči doláru posilnila.

Pripísala si 0,15 % a stúpla na 1,3358 USD/EUR. Počas predošlého obchodovania sa dostala až na sedemtýždňové maximum 1,3370 USD/EUR.

Euru pomohlo to, že Nemecko vykázalo väčší obchodný prebytok, ako sa prognózovalo. Podporila ho aj stredajšia správa, ktorá ukázala, že nemecký priemysel sa vyvíja lepšie, ako sa očakávalo.

Dolár vo štvrtok klesol pre neistotu v otázke, kedy americký Federálny rezervný systém (Fed) začne obmedzovať svoje menové stimuly. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, oslabil o 0,15 % na 81,152 bodu. Počas predchádzajúceho obchodovania klesol až na 81,087 bodu, čiže najnižšie od polovice júna. Oproti jenu dolár oslabil na sedemtýždňové minimum 96,085 JPY/USD, ale neskôr sa zotavil na 96,33 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...