Nemecká kancelárka chce za šéfa Eurogroup svojho ministra

BERLÍN 16. marca (WEBNOVINY) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová chce, aby jej minister financií Wolfgang Schäuble vystriedal na poste šéfa skupiny ministrov financií (Eurogroup, pozn. red.) luxemburského premiéra Jean-Claudea Junckera.

Jeho funkčné obdobie končí v závere júna. Informoval o tom v piatok nemecký denník Financial Times Deutschland s odvolaním sa na nemenované zdroje z EÚ. „Schäuble má v tomto okamihu najlepšie karty,“ citoval denník jedného zo zdrojov. Schäuble by naďalej zostal nemeckým ministrom financií.

O Junckerovom následníkovi vládnu rôzne špekulácie. Tento týždeň na spoločnej tlačovej konferencii v Ríme s Merkelovou taliansky premiér Mario Monti, ktorý je zároveň aj ministrom hospodárstva, vylúčil, že by sa mohol dostať na post šéfa Eurogroup. Existuje tiež možnosť, že by Juncker zostal na poste ďalšie funkčné obdobie, to však sám odmietol.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...