Nemecké priemyselné objednávky vzrástli

BERLÍN 5. apríla (WEBNOVINY) – Objednávky nemeckých priemyselných podnikov vo februári medzimesačne posilnili o 2,3 %. Informovalo o tom v piatok ministerstvo hospodárstva krajiny.

Poznamenalo pritom, že priemyselnému sektoru najväčšej európskej ekonomiky sa darí prekonávať slabé obdobie hospodárskeho rastu v závere minulého roka.

Rast sezónne a cenovo upravených objednávok bol najrýchlejší od októbra a prekonal prognózu analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí predpovedali posilnenie objednávok o 1,2 %.

Domáce objednávky nemeckých priemyselných firiem stúpli o 2,2 % a objednávky zo zahraničia sa zväčšili o 2,3 %. Dokonca aj objednávky z eurozóny, ktorá už štvrtý rok zápasí s dlhovou krízou, stúpli, a to o 1,6 %.

„Terajším oživením objednávok sa priemyselný sektor čoraz zreteľnejšie dostáva zo svojej slabej fázy,“ uviedlo nemecké ministerstvo hospodárstva vo vyhlásení.

„Hlavným motorom tohto pozitívneho vývoja je zväčšujúci sa objem domácich objednávok zo strany producentov kapitálových statkov,“ konštatoval rezort hospodárstva.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...