Nemecko chce urýchliť vyplatenie peňazí Grécku

13.11.2012

BERLÍN 13. novembra (WEBNOVINY) – Nemecko chce zlúčiť tri splátky zo schválenej finančnej pomoci pre Grécko do jednej platby v objeme prevyšujúcom 44 mld. eur.

Informoval o tom v utorok nemecký denník Bild, pričom sa odvolával na nemecké vládne zdroje.

Hovorkyňa ministerstva financií v Berlíne v reakcii na medializované informácie uviedla, že konečné rozhodnutie o ďalších platbách z úverového programu pre Grécko zatiaľ nepadlo.

Nad rámec 31,3 mld. eur, ktoré plánovali veritelia pôvodne uvoľniť Grécku v druhom kvartáli, by mali Atény podľa denníka jednorazovo dostať aj splátky za tretí a štvrtý kvartál v objeme 5 mld., resp 8,3 mld. eur. Grécko sa usiluje o urýchlené získanie peňazí v rámci tranže za druhý kvartál v snahe odvrátiť hrozbu štátneho bankrotu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...