Nemecko naznačilo odchod Grécka z eurozóny

BERLÍN 11. mája (WEBNOVINY) – Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble naznačil, že eurozóna je pripravená zvládnuť náhly odchod Grécka z menovej únie.

Schäuble podľa piatkového vydania denníka Rheinische Post zároveň uviedol, že vystúpenie Atén z menovej únie nepodporuje, Grécko však musí dodržiavať svoje finančné záväzky, pokiaľ chce zotrvať 17-člennom bloku.

Eurozóna by zvládla odchod Atén, pretože „za posledné dva roky sme sa veľa naučili a vybudovali sme ochranné mechanizmy,“ povedal minister.

Dodal, že „riziká dopadov na ostatné krajiny v eurozóne sa znížili a eurozóna ako celok je odolnejšia“.

Politické strany v Grécku sa pokúšajú o vytvorenie novej vlády a krajine hrozí, že ak nepresadí ďalšie úsporné opatrenia a reformy, stratí prístup k záchranným úverom.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...