Nemecko nechce ekonomicky ‘okupovať’ Grécko, tvrdí Schäuble

ATÉNY 12. marca (WEBNOVINY) – Správy o tom, že sa Nemecko usiluje „okupovať“ Grécko alebo kontrolovať Európu prostredníctvom svojej ekonomickej moci, považuje nemecký minister financií Wolfgang Schäuble za „hlúpe“. V nedeľu to uviedol pre grécky denník To Vima.

Podľa jeho slov je Berlín pripravený urobiť „čokoľvek, o čo ho požiadajú“, aby Grécku pomohol pri náročnej „generálnej oprave“ ekonomiky pod dohľadom EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF).

„Ak bude Grécko chcieť, aby sme do Atén poslali zástupcov daňových úradov z Nemecka, sme pripravení to urobiť v rámci medzinárodného programu na posilnenie gréckeho daňového systému,“ povedal minister. „Nechceme však, aby si ktokoľvek myslel, že máme v úmysle Grécko okupovať. Je to jedno z najhlúpejších obvinení, aké som kedy počul,“ povedal Schäuble.

Minister ďalej uviedol, že Nemecko nemá ani záujem ani silu na to, aby stanovovalo pravidlá v Európe. „Záver, že chceme dominovať v Európe, je úprimne povedané číry nezmysel,“ dodal minister.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...