Nemecko pomôže gréckym podnikateľom, dá im 100 miliónov eur

BERLÍN 17. júla (WEBNOVINY) – Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble počas svojej návštevy Atén Grécku ponúkne 100 miliónov eur na vybudovanie fondu na podporu malých a stredných podnikov. V stredu o tom informoval hospodársky denník Handelsblatt.

Nemecká štátna rozvojová banka KfW poskytne pôžičku v tejto výške tzv. Inštitúcii pre rast, pričom tento nový fond by následne mohol peniaze posúvať ďalej firmám.

Okrem KfW by cez štrukturálne fondy mala financie do fondu poskytnúť aj Európska únia a pridať sa má aj Európska investičná banka, vďaka čomu by Inštitúcia mohla celkovo získať približne 500 mil. eur, píše sa v článku rešpektovaného denníka.

Minister Schäuble povedal už v júni, že Berlín by mohol zvážiť vytvorenie bilaterálneho programu na pomoc gréckym drobným podnikateľom tak, ako to urobil so Španielskom, a Grécko o takýto program prejavilo záujem.

Podľa zdrojov z finančného prostredia sa ešte o niektorých podmienkach bude rokovať, uzatvára Handelsblatt. Nemecké ministerstvo financií sa k správe oficiálne nevyjadrilo.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...