Nemecko ukončilo minulý rok s dlhom vyšším ako 2 bilióny eur

FRANKFURT 27. marca (WEBNOVINY) – Celkový verejný dlh Nemecka ku koncu minulého roka vzrástol na 2,021 bilióna eur z 1,999 biliónov eur v prvom kvartáli 2011.

V porovnaní s hodnotou 2,027 biliónov eur v závere vlaňajšieho septembra bol však dlh o 0,3 %, alebo 5,7 miliárd eur nižší. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil v utorok štatistický úrad krajiny.

Na celkovom verejnom dlhu najväčšej európskej ekonomiky sa okrem centrálnej vlády v Berlíne podieľajú aj vlády 16 spolkových krajín a fondy sociálneho zabezpečenia.

Kým centrálna vláda znížila svoj dlh v štvrtom kvartáli o 0,8 % na 1,278 bilióna eur, dlh spolkových krajín v sledovanom období vzrástol o 0,7 % na 613,37 miliárd eur. Dlh regionálnych a miestnych samospráv od vlaňajšieho septembra do konca roka vzrástol o 0,9 % na 129,9 miliárd eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...