Nemecko zdržiava ďalšiu pomoc Grécku, nesplnilo podmienky

BERLÍN 24. júla (WEBNOVINY) – Nemecko odloží schválenie vyplatenia najbližšej tranže finančnej pomoci pre Grécko vo výške 2,5 mld. eur do budúceho pondelka, aby malo istotu, že Atény splnia všetky podmienky.

Vyplýva to z dokumentu, ktorý dostala k dispozícii agentúra Reuters.

Podľa listu, ktorý podpísal tajomník nemeckého ministerstva financií Steffen Kampeter a do ktorého mala agentúra Reuters možnosť nahliadnuť v utorok, Európska komisia stále čaká na potvrdenie toho, že Grécko vykonalo všetky požadované opatrenia.

Len 17 z 22 „potrebných opatrení“, ktoré Aténam predpísali medzinárodní veritelia, je zatiaľ podľa Kampetera potvrdených ako dokončených, čo nie je dosť na to, aby rozpočtová komisia nemeckého parlamentu vyplatenie financií schválila. Jej súhlas je pritom kľúčový na to, aby Nemecko tranžu pomoci uvoľnilo.

„Aby sme dali rozpočtovej komisii dostatok času na vytvorenie názoru, termín sa predĺži na pondelok 29. júla,“ píše sa v Kampeterovom liste. Rozhodnutie malo pôvodne padnúť v stredu 24. júla.

Podľa tajomníka ministerstva financií by sa v stredu však mala iba dokončiť kontrola pokroku Atén pri plnení podmienok, jej výsledná správa následne poputuje na schvaľovanie do dolnej komory nemeckého parlamentu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...