Nemecký minister financií odmieta zmiernenie reforiem

BERLÍN 5. júna (WEBNOVINY) – Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble odmieta akékoľvek zmiernenie úsporných opatrení a štrukturálnych reforiem, ktoré majú bojovať s dlhovou krízou v eurozóne.

Úsporné opatrenia sa stávajú v zadlžených krajinách čoraz menej populárne a nedarí sa ani ekonomike eurozóny. Nemecký minister financií preto v utorok zopakoval, že udržateľný hospodársky rast nie je možné vytvárať ďalším zadlžovaním. „Šetrenie a hospodársky rast nie sú v protiklade. Záchranné programy neznižujú kúpnu silu krajín, hoci sa to často tvrdí,“ povedal Schäuble pre denník Handelsblatt.

Podľa jeho slov nie je možné ušetriť dotknuté krajiny od reforiem. Minister zároveň zdôraznil, že Nemecko podporuje hlbšiu európsku integráciu v dlhodobom horizonte, trvá však na tom, že táto integrácia musí byť postupná.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...