Nemecký podnik RWE plánuje prepustiť 2000 ľudí

FRANKFURT 17. júla (WEBNOVINY) – Nemecká energetická spoločnosť RWE plánuje v Európe zrušiť prinajmenšom ďalších 2 tis. pracovných miest.

Informoval o tom v utorok denník Rheinische Post, ktorý citoval zdroje z prostredia firemnej odborovej organizácie.

Podľa správy predstaviteľa odborárov spoločnosť by pravdepodobne mohla zrušiť až do 5 tis. miest, uviedol denník a dodal, že vedenie firmy informovalo radu pracovníkov podniku o týchto plánoch minulý týždeň.

Zdroj z prostredia firmy pre agentúru Reuters ešte v decembri povedal, že RWE plánuje v najbližších rokoch znížiť počet pracovných miest až do 8 tis. a firma RWE vtedy potvrdila, že plány na redukciu počtu pracovníkov existujú, ale neuviedla konkrétne čísla. K 31. marcu tohto roka RWE zamestnávala 72 058 ľudí.

„Nekomentujeme prebiehajúce rokovania. Vedenie však bude so zástupcami zamestnancov diskutovať o nevyhnutných opatreniach,“ citoval denník Rheinische Post hovorcu RWE.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...