Nepoctivých predajcov čakajú päťmiliónové pokuty

BRATISLAVA 27. februára (WEBNOVINY) – Prezident SR Ivan Gašparovič podpísal novelu zákona o potravinách z dielne ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Výrobcovia, predajcovia a prepravcovia potravín si tak budú musieť od 1. apríla dávať väčší pozor na kvalitu a bezpečnosť potravín.

Nová legislatíva dáva viac právomocí kontrolórom a policajtom a zároveň sprísňuje sankcie za nedostatky.

Pokuty pre nepoctivých obchodníkov a dopravcov sa po novom môžu vyšplhať až k sume piatich miliónov eur v prípade, že na trh opakovane umiestnia nekvalitný a zdraviu škodlivý tovar.

Prezident svojím podpisom odobril aj novelu zákona o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy. Tá ruší značný rozsah výnimiek oslobodzujúcich od platenia odvodov za odňatie kvalitnej poľnohospodárskej pôdy na stavebné účely.

Tie podľa údajov rezortu pôdohospodárstva doteraz tvorili 70 % všetkých záberov poľnohospodárskej pôdy. Zákon nadobudne účinnosť 1. apríla tohto roku.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...