Nestlé dosiahla za rok 2011 zisk vyše deväť miliárd frankov

VEVEY 16. februára (WEBNOVINY) – Švajčiarsky koncern Nestlé, ktorý je najväčšou potravinárskou spoločnosťou na svete, dosiahol v minulom roku čistý zisk 9,5 mld. CHF a jeho základné tržby vzrástli o 7,5 %.

Prekonal tak očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí predpovedali rast základných tržieb na úrovni 7,1 %. Spoločnosť vo štvrtok informovala, že očakáva návrat k dlhodobému trendu rastu základných tržieb o 5 až 6 %.

Po náročnom roku 2011 Nestlé neočakáva, že rok 2012 bude ľahší, uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ koncernu Paul Bulcke. Tržby spoločnosti v absolútnom vyjadrení pod vplyvom silného švajčiarskeho franku klesli o 4,8 % na 83,6 mld. CHF.

Spoločnosť Nestlé zastupuje v SR spoločnosť Nestlé Slovensko, s.r.o., ktorá vznikla v roku 2001. Do slovenského potravinárskeho priemyslu vstúpila ako strategický investor v roku 1992, kedy získala závod Carpathia v Prievidzi.

Kurz:
(1 EUR = 1,2073 CHF)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...