Nezamestnanosť klesla, Ján Richter to hodnotí pozitívne

BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) – Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v apríli oproti marcu klesla o 0,27 percentuálneho bodu na 14,41 %. Na pondelkovej tlačovej besede to uviedol minister práce a sociálnych vecí Ján Richter.

Ku koncu minulého mesiaca evidovali úrady práce 388 948 nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. Medzimesačne ide o pokles o 7,3 tisíc osôb.

V porovnaní s aprílom minulého roka miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac vzrástla o 1,01 percentuálneho bodu a počet evidovaných nezamestnaných sa zvýšil o 26,8 tisíc.

Celkový počet nezamestnaných, vrátane ľudí na „péenke“ alebo na absolventskej praxi, bol ku koncu apríla na úrovni 422,1 tisíc. Medzimesačne ide o pokles o 9,3 tisíc osôb.

Miera nezamestnanosti, ktorá je vypočítaná z celkového počtu nezamestnaných, v apríli medzimesačne klesla o 0,34 percentuálneho bodu na 15,64 %. V porovnaní s aprílom 2012 však vzrástla o 0,91 percentuálneho bodu.

Minister Ján Richter tieto údaje hodnotí ako mierne optimistické. „Rád by som sa dočkal toho, aby sa stav nezamestnanosti na Slovensku dostal pod 14 percent,“ uviedol.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...