Nezamestnanosť na Slovensku klesla, podobne ako v celej OECD

BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) – Nezamestnanosť v rámci Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) v marci klesla na 8 % z februárových 8,1 %.

Podobne sa vyvíjala aj miera nezamestnanosti na Slovensku, znížila sa na 14,5 % z februárových 14,6 %. Vývoj v rámci OECD však nebol rovnaký. Vyplýva to z informácií, ktoré organizácia zverejnila v stredu.

Nezamestnanosť v rámci eurozóny v marci stúpla o 0,1 percentuálneho bodu na nové rekordné maximum 12,1 %. Naopak o 0,1 percentuálneho bodu klesla v USA (na 7,6 %) a v Japonsku sa znížila o 0,2 percentuálneho bodu na 4,1 %. Aprílové údaje z USA ukázali, že miera nezamestnanosti v krajine pokračuje v poklese, keďže sa znížila opäť o 0,1 percentuálneho bodu na 7,5 %.

Medzi mužmi bola v rámci OECD v marci nezamestnanosť 7,9 %, čiže o 0,1 percentuálneho bodu nižšia ako vo februári. nezamestnanosť žien sa tiež znížila o 0,1 percentuálneho bodu, a to na 8,1 %. Nezamestnanosť mládeže vo veku od 15 do 24 rokov sa v marci nezmenila a zostala na úrovni 16,5 %. Viac ako tretina mladých ľudí bola bez práce v Taliansku (38,4 %), v Portugalsku (38,3 %) a na Slovensku (34,5 %) a viac ako polovica v Grécku (v januári 59,1 %) a v Španielsku (55,9 %).

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...