Nezamestnanosť na Slovensku klesla, v OECD stagnovala

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) – Nezamestnanosť na Slovensku sa apríli znížila, jej priemerná hodnota za celú Organizáciu pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) zostala stabilná.

Nezamestnanosť v rámci OECD zostala v apríli na marcovej hodnote 7,9 % a v Slovenskej republike klesla na 13,7 % z marcových 13,9 %. V rámci celej EÚ nezamestnanosť vzrástla na 10,3 % z úrovne 10,2 % v predchádzajúcom mesiaci.

V eurozóne sa nezamestnanosť rovnako ako v marci nachádzala na úrovni 11 %. V rámci cele OECD boli v apríli 47,3 mil. ľudí nezamestnaných, čo je stále o 14,6 mil. ľudí bez práce viac, ako v apríli 2008.

V rámci eurozóny nezamestnanosť vo februári vzrástla v Španielsku o 0,2 percentuálneho bodu na 24,3 % a krajina tak opäť vykázala najvyššiu mieru nezamestnanosti v celej OECD.

Na druhom mieste s najvyšším počtom nezamestnaných v rámci OECD bolo Portugalsko, kde sa nezamestnanosť zvýšila o 0,1 percentuálneho bodu na 15,2 %.

Na treťom mieste bolo Írsko s aprílovou nezamestnanosťou na úrovni 14,2 %, čo je menej oproti marcu o 0,2 percentuálneho bodu. Najnižšiu miernu nezamestnanosti evidovala v apríli Južná Kórea, a to na úrovni 3,4 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...