Nezamestnanosť v Grécku vzrástla na rekordnú úroveň

ATÉNY 9. augusta (WEBNOVINY) – Nezamestnanosť v Grécku vzrástla v máji tohto roka podľa sezónne upravených údajov na nové historické maximum 23,1 %.

V apríli tohto roka sa pritom nachádzala na úrovni 22,6 % a v máji 2011 na úrovni 16,8 %. Informoval o tom grécky štatistický úrad ELSTAT na svojej internetovej stránke.

Negatívne na trh práce krajiny vplýva dlhová kríza a úsporné opatrenia. Nezamestnanosť najviac postihla mladých ľudí vo veku od 15 do 24 rokov, kde sa miera nezamestnanosti nachádzala na úrovni takmer 55 %. Vzrástla tak oproti aprílu 2011, kedy bola na úrovni 41,7 %.

Miera nezamestnanosti v Grécku je dvakrát vyššia v porovnaní s priemernou nezamestnanosťou v rámci celej eurozóny a nachádza sa už takmer na rovnakej úrovni ako v Španielsku, ktoré za druhý kvartál evidovalo nezamestnanosť na úrovni 24,6 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...