Nezamestnanosť v Grécku vzrástla na rekordných 22,5 %

BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) – Nezamestnanosť v Grécku vzrástla v apríli tohto roka podľa sezónne upravených údajov na nové historické maximum 22,5 %.

V marci tohto roka sa pritom nachádzala na úrovni 22 % a v apríli 2011 na úrovni 16,2 %.

Informoval o tom grécky štatistický úrad ELSTAT na svojej internetovej stránke. Negatívne na trh práce krajiny vplýva dlhová kríza a úsporné opatrenia.

Nezamestnanosť najviac postihla mladých ľudí vo veku od 15 do 24 rokov, kde sa miera nezamestnanosti nachádzala na úrovni 51,5 %. Vzrástla tak oproti aprílu 2011, kedy bola na úrovni 43,5 %.

Miera nezamestnanosti v Grécku je dvakrát vyššia v porovnaní s priemernou nezamestnanosťou v rámci celej eurozóny. Podľa údajov štatistického úradu EÚ sa v máji nezamestnanosť v eurozóne nachádzala na úrovni 11,1 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...