Nezamestnanosť v Maďarsku klesla, menej práce majú ženy

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) – Nezamestnanosť v Maďarsku v období mája až júla medziročne klesla o 0,4 percentuálneho bodu na úroveň 10,1 %.

Vo vekovej skupine od 15 do 74 rokov bolo v krajine bez práce 446 tis. ľudí, čo bolo o 13 tis. menej ako v rovnakom období minulého roka. Informoval o tom v utorok na svojej internetovej stránke maďarský štatistický úrad KSH.

Medzi mužmi vo vekovej skupine od 15 do 74 rokov bolo v období mája až júla 240 tis. nezamestnaných, čiže o 19 tis. menej ako v rovnakom období vlaňajška. Nezamestnanosť mužov sa znížila o jeden percentuálny bod na 10 %.

Počet nezamestnaných žien v produktívnom veku však stúpol na 206 tis. a miera nezamestnanosti sa medziročne zvýšila o 0,3 percentuálneho bodu na úroveň 10,2 %.

Nezamestnanosť mládeže vo veku od 15 do 24 rokov medziročne klesla o 0,3 percentuálneho bodu na 27,8 %. Nezamestnanosť vo vekovej skupine 25 až 54 rokov, ktorá má najlepšie uplatnenie na trhu práce, za máj až júl medziročne oslabila o 0,6 percentuálneho bodu na 9 %. Až 50,9 % nezamestnaných bolo bez práce rok alebo dlhšie.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...