Nezamestnanosť v Nemecku v januári klesla

BERLÍN 31. januára (WEBNOVINY) – Sezónne upravená miera nezamestnanosti v Nemecku v januári nečakane klesla, a to na úroveň 6,8 %.

Informoval o tom vo štvrtok nemecký úrad práce. Počet ľudí bez práce sa zmenšil o 16. tis. na 2,916 mil., čím sa ukončilo dlhé obdobie pribúdania počtu nezamestnaných.

Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, prognózovali, že počet nezamestnaných v krajine v januári o 8 tis. stúpne.

Neupravený počet nezamestnaných prvýkrát od marca minulého roka vzrástol nad úroveň 3 mil., ale úrad práce uviedol, že dôvodom boli sezónne faktory. „Nepriaznivá ekonomická situácia zanechala niekoľko stôp na trhu práce,“ uviedol vo vyhlásení šéf nemeckého úradu práce Frank-Jürgen Weise.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...