Nezamestnanosť v OECD v máji stagnovala, v SR rástla

BRATISLAVA 9. júla (WEBNOVINY) – Nezamestnanosť v rámci Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) v máji stagnovala na úrovni 8 %.

Miera nezamestnanosti na Slovensku sa zvýšila na 14,2 % z aprílových 14,1 %. Vývoj v rámci OECD nebol rovnaký.

Nezamestnanosť v rámci eurozóny v máji stúpla o 0,1 percentuálneho bodu na nové rekordné maximum 12,2 %. Vyplýva to z informácií, ktoré organizácia zverejnila v utorok.

Rovnako o 0,1 percentuálneho bodu stúpla nezamestnanosť v USA, a to na 7,6 %. V Kanade a Mexiku sa o 0,1 percentuálneho bodu znížila na 7,1 % resp. 5,1 %.

Nezamestnanosť stagnovala v Japonsku, a to na úrovni 4,1 %. Celkovo bolo v rámci OECD v piatom mesiaci tohto roka nezamestnaných 48,5 mil. ľudí, čo je o 0,1 mil. viac ako v apríli a o 13,8 mil. viac než v júli 2008.

Nezamestnanosť medzi mladými ľuďmi bola na úrovni 16,3 %, čo je o 0,1 percentuálneho bodu menej ako v predchádzajúcom mesiaci, avšak o 3,3 percentuálneho bodu nad predkrízovou úrovňou. Viac ako jeden z troch mladých ľudí bol nezamestnaný v Taliansku, Portugalsku a na Slovensku a viac ako každý druhý bol nezamestnaný v Grécku a Španielsku.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...