Nezamestnanosť v Španielsku klesla, je za tým letná sezóna

MADRID 2. augusta (WEBNOVINY) – Počet registrovaných nezamestnaných v Španielsku sa v júli medzimesačne znížil, pričom išlo už o piaty mesiac poklesu.

Vyplýva to z údajov, ktoré v piatok zverejnilo ministerstvo práce. Zmenšeniu počtu nezamestnaných pomohli sezónne faktory vrátane turistickej sezóny. Podľa údajov rezortu práce bolo v krajine 4,7 mil. nezamestnaných, čo bolo oproti júnu menej o 64 866 ľudí, čiže o 1,4 %.

Miera nezamestnanosti, ktorú registruje ministerstvo práce, má tendenciu byť nižšia v porovnaní s odhadmi štatistického úradu. Sklamaní dlhodobo nezamestnaní, ktorí po dvoch rokoch strácajú nárok na dávky, sa totiž prestávajú hlásiť.

Nezamestnanosť v Španielsku poskočila na rekordné úrovne po roku 2008, kedy praskla cenová bublina na trhu nehnuteľností. Očakáva sa, že v nadchádzajúcich rokoch nezamestnanosť v krajine zostane vysoká, keďže ekonomika, ktorá je od roku 2011 v recesii, sa len s námahou vracia k udržateľnému rastu.

Počet registrovaných nezamestnaných v júli v Španielsku klesol vo všetkých hlavných sektoroch ekonomiky. Najvýraznejšie sa zmenšil v odvetví služieb, a to o 37 614. Počet nezamestnaných v stavebníctve sa znížil o 16 310 a v priemysle o 11 233.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...