Nezamestnanosť v Španielsku nebola nikdy väčšia ako teraz

MADRID 24. januára (WEBNOVINY) – Miera nezamestnanosti v Španielsku sa vyšplhala na najvyššiu úroveň od roku 1970, odkedy krajina má štatistické záznamy o výške nezamestnanosti.

Pretrvávajúca recesia a rozsiahle škrty vo výdavkoch spôsobili, že na konci minulého roka bolo v Španielsku takmer 6 mil. ľudí bez práce.

Vo štvrtom kvartáli vlaňajška sa miera nezamestnanosti v Španielsku zvýšila na 26 %, čo znamená, že bez práce bolo 5,97 mil. ľudí. Informoval o tom vo štvrtok štatistický úrad krajiny. V treťom štvrťroku 2012 bola nezamestnanosť v Španielsku na úrovni 25 %.

„Ešte sme neboli svedkami dosiahnutia dna a zamestnanosť bude v prvom štvrťroku naďalej oslabovať,“ povedal José Luis Martínez z Citigroup. Ekonomický pokles spôsoboval, že v roku 2012 denne o zamestnanie prichádzalo priemerne 1 900 Španielov. Keďže sa očakáva, že recesia v krajine bude trvať prinajmenšom do konca roka 2013, nie je pravdepodobné, že v tomto roku nastane čistý prírastok pracovných miest. Osobitne vážnym problémom je nezamestnanosť španielskej mládeže. Vo štvrtom kvartáli bolo bez práce 60 % ľudí vo veku do 25 rokov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...