Nezamestnanosť vo Veľkej Británii klesla

16.5.2012

LONDÝN 16. mája (WEBNOVINY) – Počet nezamestnaných Britov za január až marec klesol najvýraznejším tempom za takmer rok. Britský štatistický úrad ONS v stredu uviedol, že počet ľudí bez práce podľa metodiky Medzinárodnej organizácie práce za január až marec klesol o 45 tis. na 2,625 milióna.

Miera nezamestnanosti klesla na úroveň 8,2 %, pričom sa predpokladalo, že zostane na nezmenenej úrovni 8,3 %. Počet žiadateľov o dávky v nezamestnanosti minulý mesiac nečakane klesol o 13 700, čo bol najväčší pokles od júla 2010.

Analytici pritom prognózovali rast o 5 tisíc. Okrem toho údaje za marec revidovali a podľa nových štatistických zistení počet žiadateľov o podporu v marci tiež klesol, a to o 5 400. Pôvodne sa odhadovalo, že ich počet o 3 600 stúpne.

Veľká Británia začiatkom tohto roka opäť upadla do recesie, čo vyvolalo obavy, že počet nezamestnaných v krajine vzrastie. Britská vláda sa však spolieha na to, že súkromné firmy nahradia približne 700 tis. pracovných miest, ktoré sa rušia v štátnom sektore v rámci vládneho plánu úsporných opatrení.