Nezamestnanosť vo Veľkej Británii klesla

LONDÝN 18. júla (WEBNOVINY) – Celkový počet obyvateľov Veľkej Británie bez zamestnania za marec až máj klesol. Informoval o tom v stredu štatistický úrad krajiny ONS.

Počet ľudí bez práce podľa metodiky Medzinárodnej organizácie práce (MOP) za tri mesiace do konca mája sa zmenšil o 65 tis. na 2,584 milióna.

Miera nezamestnanosti podľa metodiky MOP bola na úrovni 8,1 % a išlo o najnižšiu mieru od trojmesačného obdoba mája až júla 2011. Ekonómovia prognózovali, že nezamestnanosť zostane na nezmenenej úrovni 8,2 %.

Zamestnanosť za marec až máj stúpla o 181 tis. na 29,354 mil., čo je najviac od trojmesačného obdobia septembra až novembra 2008. ONS uviedol, že rast zamestnanosti a pokles nezamestnanosti sa koncentroval v Londýne, čo naznačuje, že nové pracovné miesta vytvorili prípravy na olympiádu, ktorá sa začne 27. júla.

Počet Britov žiadajúcich o podporu v nezamestnanosti však v júni stúpol mierne viac, ako sa očakávalo. Počet žiadateľov o podporu vzrástol o 6 100. Analytici prognózovali, že sa zväčší iba o 5 tisíc. Britský štatistický úrad však uviedol, že počet ľudí žiadajúcich o dávky v nezamestnanosti mohla smerom nahor posunúť zmena pravidiel pre podporu osamelých rodičov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...