Nová práčka má prispieť k stabilizácii zamestnanosti

15.11.2012

POPRAD 15. novembra (WEBNOVINY) – Spoločnosť Whirlpool Slovakia, s.r.o. v Poprade v najbližšom období neplánuje prepúšťať zamestnancov.

Stabilizáciu pracovných miest má zabezpečiť nová spredu plnená práčka Compact. Ide o najvýznamnejšiu inováciu spredu plnených práčok vyrábaných v popradskom závode.

Nová automatická práčka má menšiu hĺbku, než štandardné spredu plnené práčky, pričom si však zachováva funkcie i výkonnosť.

„Výrobou tohto modelu sa doplní produktový rad spredu plnených práčok, čím dokážeme ponúknuť vhodný variant pre všetkých zákazníkov,“ informoval na dnešnom brífingu počas návštevy predsedu parlamentu Pavla Pašku riaditeľ závodu Eduard Horbaľ. Naplno sa spustí výroba novej práčky začiatkom budúceho roka.

Whirlpool Slovakia v súčasnosti zamestnáva v popradskom závode priemerne 963 zamestnancov. Riaditeľ však zdôraznil, že výroba vo Whirlpoole má vysokú sezónnosť. „Pre nás to znamená, že každý piaty zamestnanec je sezónny zamestnanec, ktorých prijímame na dobu určitú. Je to každoročný cyklus,“ uviedol Horbaľ. V obdobní hlavnej sezóny, čo je aj teraz, sa počet zamestnancov zvyšuje aj na viac ako 1100.

Investíciami do nových technológií a výroby nových produktov sa spoločnosť snaží stabilizovať zamestnanosť. Najviac zamestnancov mala spoločnosť Whirlpool v roku 2006, keď zamestnávala 1295 zamestnancov.

Vlani vyrobili vo Whirlpoole Slovakia v Poprade 1,574 mil. kusov práčok. V tomto roku plánujú vyrobiť 1,47 mil. práčok. V najlepších rokoch 2007 a 2008 Whirlpool vyrobil ročne vyše 1,9 mil práčok. Výroba klesla so začiatkom svetovej hospodárskej krízy, odvtedy sa objem výroby stabilizoval na 1,5 mil. kusov ročne.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...