Nové letisko v Berlíne je hanba, tak skoro ho neotvoria

BERLÍN 7. januára (WEBNOVINY) – Otvorenie nového letiska v nemeckom Berlíne sa posúva najskôr na rok 2014, viac ako dva roky po pôvodnom termíne spustenia prevádzky.

Projekt sa už viackrát posunul pre sériu problémov, ktoré ukážkový projekt zmenili na hanbu, povedal agentúre Reuters zdroj blízky plánovaniu letiska. Ani štvrť storočia po páde berlínskeho múru a takmer 15 rokov po návrate spolkovej vlády do mesta sa Berlínu nepodarilo nahradiť svoje dve letiská z čias studenej vojny jedným veľkým medzinárodným.

Otvorenie letiska Berlin-Brandenburg sa naposledy posúvalo na október 2012, zdržiavajú ho však technické výpadky, ako napríklad chyba protipožiarneho systému. Tento rok sa letisko neotvorí, informovala agentúra Reuters a potvrdila tak predchádzajúce správy nemeckých médií. Nový termín otvorenia ešte nebol stanovený, hoci letisko chce pritiahnuť až 27 mil. cestujúcich ročne.

Odklad otvorenia spôsobuje problémy najmä druhej najväčšej aerolinke v Nemecku Air Berlin, ktorá chce letisko využívať ako hlavný prestupový uzol pre svoje medzikontinentálne lety. Hlavu v smútku z meškania však má aj berlínsky primátor Klaus Wowereit, pre ktorého je letisko najväčším projektom. Pred mestskými poslancami sa teraz bude musieť za situáciu zodpovedať, keďže ich o poslednom posune údajne neinformoval.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...