Nové škrty v Grécku neprešli, rokuje sa ďalej

ATÉNY 18. júla (WEBNOVINY) – Lídri gréckej vládnej koalície sa nedohodli na konečnej podobe nových úsporných opatrení, ktorými medzinárodní veritelia podmieňujú uvoľnenie ďalšej časti finančnej pomoci. Informoval o tom v stredu minister financií Jannis Sturnaras.

Premiér Antonis Samaras a jeho dvaja koaliční partneri podľa neho dosiahli zhodu na „základnom smerovaní“ a v rokovaniach budú pokračovať na budúci týždeň.

Grécki predstavitelia sa snažia identifikovať opatrenia, ktoré by verejným financiám v rokoch 2013 a 2014 ušetrili 11,7 mld. eur ešte predtým, ako krajinu na budúci týždeň navštívia inšpektori Medzinárodného menového fondu a EÚ.

Dohoda o škrtoch bude pravdepodobne prvým dôležitým testom vlády premiéra Antónisa Samarása od prevzatia moci minulý mesiac.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...