O miliardách pre Grécko rozhoduje podľa Kollára jeden človek

BRATISLAVA 28. novembra (WEBNOVINY) – O miliardách eur pre zadlžené krajiny Európskej únie rozhoduje na Slovensku jediný človek.

Ako pre agentúru SITA povedal podpredseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Jozef Kollár (SaS), socialistická vláda sa bojí diskusie, keďže o tom, či z našich daní pošleme miliardovú pomoc inej krajine, rozhoduje jediný muž, minister financií a nie poslanci parlamentu, ako je to v iných štátoch.

Cez zmenu zákona o rokovacom poriadku preto Kollár predložil už na prebiehajúcu parlamentnú schôdzu návrh na vytvorenie špeciálneho výboru pre záležitosti Európskeho mechanizmu pre stabilitu (ESM).

„Chceme dosiahnuť, aby tento výbor schvaľoval stanoviská zástupcu SR v orgánoch ESM a chceme, aby náš zástupca bol takýmto rozhodnutím spomínaného výboru viazaný. Tak ako napríklad v Nemecku, Fínsku alebo najnovšie v Rakúsku. Ľudia, ktorí sa na drahé miliardové pôžičky skladajú zo svojich daní, si zaslúžia vedieť, ako rozhodujú o obrovských pôžičkách nimi volení zástupcovia,“ vysvetlil poslanec za SaS.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...