O sťahovaní košických daniarov sa rozhodne na budúci týždeň

KOŠICE 5. apríla (WEBNOVINY) – Pokiaľ sa ukáže, že budova na Rozvojovej ulici v Košiciach nevyhovuje, budú sa košické daňové riaditeľstvá sťahovať.

Uviedol to na piatkovom brífingu po stretnutí s pracovníkmi košických daňových úradov premiér Robert Fico.

„Budova ako keby bola zakliata a zamestnanci tu majú problémy zdravotného charakteru. Hovorili sme o tom aj so zamestnancami a panuje tu veľká miera nervozity. Nenecháme ľudí v budove, pokiaľ sa preukáže, že nespĺňa požiadavky. Očakávame, že na budúci týždeň, 8. apríla, budú známe dve stanoviská. Jedno stanovisko bude prezentovať Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) a druhé stanovisko príslušná fakulta, ktoré tu robili merania. Môžem potvrdiť, že finančná správa sa aktívne pripravuje na variantu, že táto budova bude vyhlásená za nespôsobilú,“ povedal Fico.

Dodal však, že on nebude prejudikovať, ako rozhodne ÚVZ a vedenie finančnej správy. „Už sú vytipované dve štátne budovy. Verdikt by mal padnúť v priebehu budúceho týždňa,“ doplnil Fico.

Po presťahovaní v minulom roku sa niekoľkí pracovníci sťažovali na zdravotné ťažkosti. Aj tohto roku sa sťažoval ďalší, pričom u dvadsiatich vyšetreniach sa preukázal výskyt kyseliny mravčej, ktorá v tele človeka vzniká pri rozklade formaldehydu. V budove sa tohto roku za asistencie zamestnancov vykonali merania na výskyt formaldehydu.

Budovu na Rozvojovej ulici pre košické daňové úrady prenajal štát od spoločnosti Nitra Invest, bývalého šéfa SDKÚ v Nitre Ondreja Ščurku. Predtým v tomto areáli sídlila firma Jobelsa vyrábajúca dielce pre automobilový priemysel. Pôvodne areál patri štátnemu podniku Elektromont.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...