O výrobe Bentley v Bratislave sa už čoskoro rozhodne

LONDÝN 20. marca (WEBNOVINY) – Britská automobilka Bentley, ktorej majiteľom je nemecká skupina Volkswagen, možno bude montovať luxusné športové vozidlo EXF9 SUV s označením Falcon mimo Veľkej Británie, a to v Bratislave.

Ikona britských luxusných automobilov by sa tak prvýkrát úplne vyrábala v zahraničí. Firma Bentley, ktorú Volkswagen kúpil v roku 1998, vyrába svoje luxusné autá v závode v anglickom meste Crewe.

Šéf automobilky Bentley Wolfgang Schreiber v utorok na tlačovej konferencii v Londýne uviedol, že nemecká materská spoločnosť by mohla výrobu vozidla Falcon schváliť v najbližších týždňoch a možno sa rozhodne pre výrobu mimo Veľkej Británie.

Konštatoval, že diskusia sa sústreďuje na dve pravdepodobné lokality, a to na Bratislavu, kde Volkswagen Group vyrába aj iné športové vozidlá, a na Crewe. Automobilka tak oficiálne potvrdila správu denníka Handelsblat, podľa ktorej sa nové auto možno bude vyrábať v Bratislave.

Schreiber povedal, že vedenie automobilky Bentley je za udržanie výroby v Crewe, ale bude musieť urobiť vyvážené rozhodnutie. „Vedenie skupiny VW nebojuje za Bratislavu. My všetci spolu bojujeme za lepšie riešenie pre skupinu a Bentley,“ konštatoval Schreiber. „Existuje aj taká možnosť, že auto by sa vyrábalo v Bratislave a závod Crewe by do Bratislavy dodával dielce,“ dodal.

Volkswagen Slovakia v Bratislave vyrába Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Škoda Citigo, Seat Mii, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.

V roku 2012 vyrobil viac ako 210 tis. vozidiel. Približne 99,8 % produkcie smeruje na export.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...