Obama verí, že dlhový strop v USA sa podarí včas zdvihnúť

WASHINGTON 6. októbra (WEBNOVINY) – Americký prezident Barack Obama nepredpokladá, že by musel pristúpiť k nejakým neobvyklým krokom, aby zabránil tomu, že krajina nebude môcť načas splácať svoje záväzky.

Podľa vlastných slov Obama verí, že americký Kongres odsúhlasí zvýšenie dlhového stropu ešte skôr ako 17. októbra krajina dosiahne ten súčasný. „Nemyslím si, že to dospeje až tam,“ povedal Obama v sobotu.

„Včera sa objavili vyhlásenia (republikánskeho šéfa Snemovne reprezentantov) Johna Bohnera o tom, že je ochotný zabezpečiť, že naša krajina nebude mať problémy so splácaním záväzkov,“ dodal americký prezident. „Som skutočne ochotný staviť si na to, že v Snemovni reprezentantov je v súčasnosti dostatok hlasov na to, aby sme zabezpečili, že USA neskončia ako dlžník, čo nespláca svoje záväzky,“ vyhlásil Obama.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...