Obavy investorov z rozpadu eurozóny sa zmiernili

BERLÍN 29. júla (WEBNOVINY) – Počet investorov, ktorí predpokladajú, že niektorá z krajín opustí eurozónu, sa rok od prísľubu, že Európska centrálna banka (ECB) ochráni spoločnú európsku menu, znížil o dve tretiny.

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Sentix.

Do prieskumu sa zapojilo 888 investorov a z jeho výsledku vyplýva, že 23,75 % účastníkov prieskumu predpokladá, že aspoň jedna z krajín eurozóny toto zoskupenie do jedného roka opustí. V júli 2012 predpovedalo eurozóne trieštenie až 73 % investorov.

„Obavy, ktoré investori vyjadrili v júli 2012, dali šéfovi ECB Mariovi Draghimu impulz, aby prešiel do ofenzívy a ukazovateľ výrazne poklesol po tom, čo Draghi prisľúbil, že ochráni euro,“ povedal Manfred Hübner zo spoločnosti Sentix.

Mario Draghi minulý rok uviedol, že „urobí všetko, čo bude potrebné, aby ochránil spoločnú európsku menu“.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...