Obete búrky Sandy čaká pomoc, Obama schválil prvé miliardy

WASHINGTON 7. januára (WEBNOVINY) – Americký prezident Barack Obama v nedeľu podpísal zákon o pomoci obetiam hurikánu Sandy.

Na kompenzácie nárokov z poistenia proti záplavám legislatíva vyčleňuje sumu 9,7 mld. USD, ktoré má rozdeliť Federálna agentúra pre mimoriadne situácie (FEMA).

Tá podľa agentúry AFP doteraz eviduje zhruba 120 tis. žiadostí o náhradu škôd, ktoré by bez dodatočných zdrojov nedokázala uhradiť.

Horná komora amerického Kongresu už koncom decembra schválila komplexný zákon o pomoci obetiam hurikánu Sandy v celkovom objeme 60,4 mld. USD.

Obrazom: Superbúrka Sandy zanechala v USA astronomické škody

O zvyšnej časti pomoci v objeme zhruba 51 mld. USD má hlasovať Snemovňa reprezentantov 15. januára. Búrka Sandy zasiahla východné pobrežie Spojených štátov 29. októbra. Vyžiadala si pritom viac ako 110 obetí a rozsiahle materiálne škody vrátane poškodenia ciest, zaplavenia newyorského metra a strhnutia elektrických vedení.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...