Obete búrky Sandy dostanú finančnú pomoc, najviac New York

Spadnuté elektrické vedenie v Atlantic City v New Jersey po vyčíňaní superbúrky Sandy.Foto: SITA/APWASHINGTON 16. januára (WEBNOVINY) – Americká Snemovňa reprezentantov schválila v utorok dlho odkladanú pomoc vo výške 50,5 miliardy dolárov určenú obetiam superbúrky Sandy.

Pri dvoch separátnych hlasovaniach schválili poslanci 17 miliárd okamžitej pomoci, ktorá bude smerovať prevažne do New Yorku, New Jersey a Connecticutu, ako aj 33,5 miliardy pre dlhodobejšie rekonštrukčné projekty.

Návrhy teraz poputujú do Senátu, kde sa očakáva ich hladké schválenie.

Americký prezident Barack Obama už skôr tento rok podpísal zákon o pomoci obetiam hurikánu Sandy. Na kompenzácie nárokov z poistenia proti záplavám legislatíva vyčlenila sumu 9,7 miliárd dolárov, ktoré má rozdeliť Federálna agentúra pre mimoriadne situácie (FEMA).

Tá podľa agentúry AFP doteraz eviduje zhruba 120 tis. žiadostí o náhradu škôd, ktoré by bez dodatočných zdrojov nedokázala uhradiť. Horná komora amerického Kongresu už koncom decembra schválila komplexný zákon o pomoci obetiam hurikánu Sandy v celkovom objeme vyše 60 miliárd dolárov.

Búrka Sandy zasiahla východné pobrežie Spojených štátov 29. októbra. Vyžiadala si pritom viac ako 110 obetí a rozsiahle materiálne škody, vrátane poškodenia ciest, zaplavenia newyorského metra a postŕhania elektrických vedení.

Obrazom: Sandy spustošila New York aj New Jersey

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...