Objem nesplácaných úverov je v Španielsku na novom maxime

MADRID 17. augusta (WEBNOVINY) – Podiel zlých úverov španielskych bánk na celkovom objeme poskytnutých pôžičiek v júni stúpol na úroveň 9,42 %, čo je najvyššia doteraz zaznamenaná hodnota.

Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila v piatok centrálna banka krajiny. V máji podiel zlých pôžičiek na celkovom objeme poskytnutých úverov predstavoval 8,95 %.

Hodnota úverov, ktoré sa nesplácajú načas, v júli oproti máju vzrástla o 8,4 mld. eur na sumu 164,4 mld. eur.

Objem nesplatených úverov, ktoré poskytli španielske banky, nepretržite rastie už štyri roky, odkedy spľasla desaťročie existujúca cenová bublina na trhu s nehnuteľnosťami. Krajinu, ktorá sa nachádza v druhej hospodárskej recesie od roku 2009, sužuje aj vysoká nezamestnanosť, pričom bez práce je každý štvrtý Španiel.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...