Objem zlých úverov v Španielsku dosiahol rekordnú úroveň

MADRID 18. septembra (WEBNOVINY) – Objem zlých úverov španielskych bánk v júli vzrástol na rekordnú úroveň. Údaje, ktoré v utorok zverejnila centrálna banka krajiny, ukázali, že zlé úvery v júli tvorili 9,9 % ich celkového úverového portfólia.

Ide o rast oproti júnu, kedy zlé úvery tvorili 9,4 % celkového úverového portfólia španielskych bánk. Podiel zlých úverov na celkovom objeme pôžičiek v Španielsku je tak na najvyššej úrovni v histórii záznamov, ktoré má centrálna banka.

Objem zlých úverov by pritom v krajine mohol naďalej rásť, ak nenastane ekonomické zotavenie. Mnohé banky totiž refinancovali dlhy podnikov zápasiacich s problémami, aby sa predišlo ich bankrotom.

Výsledky konečného stresového testovania španielskych bánk majú byť k dispozícii 28. septembra. Majú byť základom pre zistenie, ktoré banky by mali dostať financie z Európskej únie a v akom objeme.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...