Obrazom: Ľudia na Cypre sa boja o svoje úspory

BRATISLAVA 18. marca (WEBNOVINY) – Obyvateľov Cypru v sobotu zachvátila panika po tom, ako lídri EÚ a MMF odsúhlasili pre ostrovnú krajinu záchrannú pôžičku.

Súčasťou jej prijatia je okrem iného aj to, že na pomoci sa musia podieľať aj klienti tamojších bánk až takmer desiatimi percentami zo svojich vkladov. Cyperčania sa snažili svoje úspory narýchlo vybrať z bankomatov, no banky zablokovali všetky pohyby na účtoch. Občania krajiny preto protestujú a čakajú, aké ďalšie kroky vláda podnikne.

Cyperský parlament v pondelok nehlasoval o záchrannej pôžičke vo výške 10 miliárd eur, ktorú zadlženej ostrovnej krajine ponúkla Európska únia (EÚ) a Medzinárodný menový fond (MMF) za podmienky, že sa jednorázovo zdania vklady klientov tamojších bánk. Podľa hovorcu cyperského parlamentu Yiannakisu Omiroua sa kontroverzným balíčkom záchrany bude zaoberať parlament v utorok.

Obrazom: Cyprus sa zmieta vo finančných problémoch

Odporúčame:

Cyprus odložil hlasovanie o kontroverznej pôžičke

Euro prudko oslabilo, poškodila ho situácia na Cypre

Cyprus tvrdí, že je obeťou solidarity, Rusi stratia miliardy

Cyprus je pred krachom, ľudia prídu v bankách o časť úspor

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...